PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusze na Orliki przepadły

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Lublin    8 stycznia 2011 - 10:49
Fundusze na Orliki przepadły

Lublin nie dostanie ponad 1,3 mln zł z rządowego programu Orlik 2012. W konsekwencji miasto być może będzie musiało dokończyć budowę boisk z własnej kasy.
I tak kiedy inne miasta budowały po kilkanaście boisk rocznie, Lublin zaczynał skromnie - od jednego. Miejscy urzędnicy tłumaczyli wtedy, że pieniądze trzeba przeznaczać na remonty szkół, czy toalety dla uczniów, a na boiska przyjdzie czas później. W efekcie np. Łódź ma 36 boisk, podczas gdy w Lublinie do końca 2010 roku zaplanowano osiem, m.in. przy Gimnazjum nr 1 i przy Zespole Szkół Chemicznych przy al. Racławickich - informuje Gazeta Wyborcza Lublin.

Prace przy orlikach rozpoczęły się zdecydowanie za późno, bo dopiero w październiku 2010r. Powodem zwłoki były problemy z miejskimi przetargami. W wakacje procedury stanęły, bo urzędnicy zmienili warunki dotyczące granulatu, który wysypywany jest na sztuczną trawę.

Skutkiem całego zamieszania jest to, że miasto nie dostanie przeszło 1,3 mln zł na budowę boisk. Być może będzie musiało dokończyć inwestycje z własnych pieniędzy. Może to być trudne zważywszy na fakt, iż przy budżecie miasta na 2011 rok, są cięte prawie wszystkie wydatki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.