PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusze unijne na doposażenie przedszkoli

  • AT    24 września 2013 - 12:52
Fundusze unijne na doposażenie przedszkoli

10 października w Warszawie w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) odbędzie się spotkanie w sprawie doposażenia oddziałów przedszkolnych za fundusze unijne.
Spotkanie nt.: „Środki unijne na doposażenie oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych - Poddziałanie 9.1.1.PO KL - ocena wniosków projektowych" organizowane jest w ramach projektu systemowego „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym II etap" realizowanego przez ORE w partnerstwie z Vulcan Sp z o.o.

Adresowane jest do ekspertów i pracowników Urzędów Marszałkowskich, oceniających wnioski projektowe w ramach Poddziałania 9.1.1. PO KL i stanowi podsumowanie spotkań z samorządowcami, będącymi potencjalnymi beneficjentami środków unijnych uruchamianych w ramach Poddziałania 9.1.1. PO KL.

Czytaj też: Unijne dotacje dla przedszkoli

Spotkania dla samorządowców organizowane były od lipca do końca września br. we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi. W ramach spotkań samorządowcy zapoznawani byli ze zmianami przyjętymi w ustawie o systemie oświaty w zakresie zwiększenia dostępności wychowania przedszkolnego, ich praktycznymi konsekwencjami i nowymi zobowiązaniami, które nakłada ustawa na JST oraz możliwościami pozyskania środków unijnych z Poddziałania 9.1.1 POKL zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej na doposażenie oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych.

W trakcie spotkań z samorządowcami pojawił się szereg pytań i wątpliwości dotyczących przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach ww. Poddziałania. Pytania te kierowane były do pracowników Urzędów Marszałkowskich oraz przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej uczestniczących w spotkaniach.

Celem spotkania dla ekspertów i pracowników urzędow jest stworzenie możliwości uzyskania odpowiedzi na stawiane pytania oraz rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z przygotowaniem, realizacją i rozliczeniem projektów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.1. W spotkaniu uczestniczyć będzie przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, który postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników.

Aby umożliwić przedstawicielowi MRR przygotowanie się do spotkania z samorządowcami, do 8 października można przysłać pytania czy problemy na adres: dorota.jastrzebska@ore.edu.pl

Spotkanie odbędzie się w dniu 10 października br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji, Warszawa, Aleje Ujazdowskie 28, II piętro Aula ORE. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.