Gadające kosze na śmieci

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni
  • 08-04-2011
  • drukuj
Jaki dobry śmieć, ale pycha, dobre to było – takie podziękowania usłyszą ci, którzy skorzystają z gliwickich gadających koszy na odpady.
Gadające kosze na śmieci

Mają one kształt zwierząt. Osiem takich koszy stanie wkrótce na gliwickich placach zabaw – pisze „Dziennik Zachodni”.

Mają zachęcić dzieci do proekologicznych zachowań i dbania o miejsce, w którym się bawią. Miejski Zarząd Usług Komunalnych kupił w sumie 20 koszy przypominających zwierzęce figurki.

Jest wśród nich metrowy pies, delfin, pszczółka czy biedronka. Osiem z nich zareaguje, gdy włoży się mu rękę do pyska. Gdy się blisko podejdzie wypowiedzą także zdanie: „Firma MZUK dba o czystość
ponownie”.

Kosze mają wbudowane elektroniczne moduły odtwarzające nagrany głos, są zasilane akumulatorami. Samorządowa jednostka dbająca o zieleń w mieście ustawi nowe kosze na modernizowanych stopniowo placach zabaw, na razie stoją one w bazie MZUK-u.

MZUK zapłacił za nie 31 tys. złotych. To nie pierwszy oryginalny pomysł MZUK-u. Kilka lat temu jej pracownicy sami zaprojektowali przestrzenne dekoracje kwiatowe. Metalowy szkielet jest oplatany kwiatami, a konstrukcje przybierają kształt m.in. sowy, kabrioletu, czy wagonika wąskotorówki – pisze „Dziennik Zachodni”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Te gadające kosze w Gliwicach są lepsze, i produkowane w Polsce a nie w chinach. Znalazłam producenta. www . juka-sc . pl

Pani Basia., 2011-05-16 12:52:46 odpowiedz

znalazłem świetną stronę z koszami. Sprawdźcie sami www . e-koszenasmieci . pl - miłego oglądania :)

Sławek, 2011-05-16 09:04:09 odpowiedz

Widziałem takie mówiące kosze na śmieci. Są OKI zwłaszcza ze można do nich wgrać co się tylko chce i mogą w ten sposób stanowić fajną reklamę jakiegoś ośrodka czy jakiejś firmy. Popieram, oby tak dalej.

Obserwator., 2011-04-11 13:39:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE