PARTNER PORTALU
  • BGK

Gaz pieprzowy w szkole w Zawidzu Kościelnym

  • PAP/PSZ    2 października 2017 - 12:35
Gaz pieprzowy w szkole w Zawidzu Kościelnym
Ze szkoły ewakuowano w sumie 330 osób. Fot. Shutterstock

Trzech uczniów trafiło do szpitala po rozpyleniu w poniedziałek gazu pieprzowego w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym (woj. mazowieckie). Na dolegliwości uskarżało się ponad 40 osób. Wszystkich uczniów i personel ewakuowano. Zatrzymano 17-letniego sprawcę rozpylenia gazu.
Jak poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu Krzysztof Kosiorek, do rozpylenia gazu pieprzowego doszło na pierwszym piętrze budynku, po czym gaz rozprzestrzenił się na korytarzu.

Informację o zdarzeniu przekazał telefonicznie służbom ratowniczym nauczyciel szkoły. Na miejsce skierowano straż pożarną i karetki pogotowia.

"Mamy potwierdzenie, że trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Są to uczniowie. Innym poszkodowanym pomoc została udzielona na miejscu" - powiedział PAP Kosiorek.

Dodał, iż w związku ze zdarzeniem zatrzymano 17-letniego ucznia szkoły. "Wstępne ustalenia wskazują, że rozpylenia gazu pieprzowego dokonał 17-letni uczeń gimnazjum, który otrzymał gaz od 15-latka, ucznia tej samej szkoły" - dodał rzecznik sierpeckiej policji.

Policja, wyjaśniająca zdarzenie pod nadzorem prokuratury, zabezpieczyła pojemnik, z którego rozpylono gaz. Budynek szkoły został sprawdzony przez strażaków i jest obecnie wietrzony.

Rzecznik prasowy sierpeckiej Państwowej Straży Pożarnej Waldemar Goczyński informował wcześniej, że po rozpyleniu gazu pieprzowego ze szkoły ewakuowano wszystkich uczniów i cały personel, w sumie 330 osób, w tym 300 dzieci. Relacjonował, iż poszkodowane zostały w sumie 44 osoby, w tym 41 dzieci.

"Poszkodowani mają objawy podrażnienia śluzówek, zawroty głowy, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, typowe dla działania gazu pieprzowego" - mówił PAP Goczyński. Wyjaśnił, iż uskarżający się na dolegliwości zostali ułożeni na zewnątrz budynku, gdzie udzielano im pomocy, w tym poprzez podawanie tlenu. "Większość z tych osób dochodzi już do siebie" - dodał rzecznik sierpeckiej straży pożarnej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.