Gdańsk: Ogrodnicze tunele dydaktyczne w szkole

Nowoczesne tunele dydaktyczne przystosowane do uprawy roślin powstały w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku.

Tunele ogrodnicze do uprawy roślin w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku. Fot. Gdańsk.pl (Dominik Paszliński)

Trzynawowy blok foliowy tworzy wielkopowierzchniową przestrzeń do nauki oraz uprawy roślin ozdobnych i użytkowych.

– Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych to jedyna szkoła o profilu architektury krajobrazu w województwie z tak nowoczesnym zapleczem dydaktycznym. Jest to kolejny krok na drodze rozwoju szkoły. Dzięki nowoczesnym tunelom uczniowie mogą we właściwych i inspirujących warunkach przygotowywać się do zawodu – uważa Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta Gdańska.

Tunele mają energooszczędne rozwiązania. Zapewniają optymalny klimat dla uprawy roślin przez cały rok. Dobre przenikanie światła naturalnego, przystosowanie do montażu różnych rozwiązań dla upraw pod osłonami, kurtyny termoizolacyjno-cieniujące, a także wentylacja dachowa sprawiają, że obiekt ma zastosowanie dla wszelkich upraw w ogrodnictwie.

Łączny koszt inwestycji to 854 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE