PARTNER PORTALU
 • BGK

Gdańsk: potrzeba 46 mln zł na wprowadzenie reformy oświaty

 • KDS    25 maja 2017 - 11:46
Gdańsk: potrzeba 46 mln zł na wprowadzenie reformy oświaty
Wprowadzenie reformy oświaty w Gdańsku będzie kosztowało 46 mln zł (fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl)

Gdańsk wyda 46 mln złotych na dostosowanie obiektów szkolnych do wymogów, jakie wprowadza reforma edukacji. Dyskusja o kosztach tych zmian odbywa się podczas czwartkowej (25 maja) XXXIX sesji rady miasta Gdańska.
Jak tłumaczy Teresa Blacharska, skarbnik Gdańska, podana kwota zostanie wydana w ciągu trzech lat na dostosowanie obiektów szkolnych do reformy edukacji.

- To głównie zadania modernizacyjne. My nie mamy tych 46 mln złotych. Musimy poprzesuwać inne zaplanowane zadania i znaleźć te środki. Będziemy to robić kosztem zaplanowanych wcześniej remontów - mówiła podczas trwającej w czwartek sesji Rady Miasta. 

Na pytanie radnych czy będą to środki własne czy miasto dostanie dofinansowanie z rządu, Blacharska mówi, że nic jej nie wiadomo, by był jakiś program rządowy, do którego mogłyby aplikować samorządy, dotyczący dofinansowania prac związanych z reformą edukacji.

Zaznacza też, że gmina ma obowiązek zmodernizowania i dostosowania placówek szkolnych. Nic mi nie wiadomo, 

Radny Platformy Obywatelskiej, Piotr Borawski tak skomentował informacje przekazane przez panią skarbnik: 46 mln złotych to potężne pieniądze.

- To wstrząsająca kwota! To np. cztery nowe baseny czy trzy Budżety Obywatelskie. To właśnie tracą gdańszczanie - mówił Borawski. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • obserwator_02, 2017-05-31 11:13:36

  Do Katarzyna Mitros: Protestują, ale jak widać to nie ma znaczenia. PiS przygotował dla samorządu iście kukułcze jajo, bo mieszkańcy - rodzice będą mieli pretensje za "niewygody" bezpośrednio do nich a nie do MEN-u czy rządu.
 • zj, 2017-05-26 10:07:15

  Do Katarzyna Mitros: Bo z misiewiczami z PiS nie warto już gadać. Przecież miały być helikoptery, a ich nie ma. PiS to drugi PZPR.
 • Katarzyna Mitros, 2017-05-25 16:24:09

  Czemu gminy nie zaprotestują tylko potulnie wdrażają deformę edukacji?