PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk zaprasza sześciolatki do szkół

  • GK/gdansk.pl    20 marca 2012 - 11:33
Gdańsk zaprasza sześciolatki do szkół

Prezydent Gdańska zaprasza rodziców sześciolatków wraz z dziećmi do odwiedzenia gdańskich placówek edukacyjnych.
Tradycyjny „Dzień Otwarty” odbędzie się w każdej z nich 31 marca br. w godz. 10:00-13:00.

Prezydent (zabierz głos/oceń prezydenta) z tej okazji napisał do rodziców list. Oto on.

„Podejmujecie w tych dniach jedną z ważniejszych decyzji w życiu Waszego dziecka. Prawo przyznaje Państwu decyzję co do wyboru realizacji obowiązku nauki. Zwracam się dziś do Państwa, byście zechcieli rozważyć możliwość zapisania Waszego dziecka do klasy I szkoły podstawowej.

Dzisiejsze gdańskie szkoły to dobrze wyposażone placówki a pracujący w nich nauczyciele oraz inni specjaliści to doskonale przygotowani fachowcy, dokładający starań, by podnosić i rozwijać kompetencje oraz umiejętności pedagogiczne. Nauczyciele obejmujący klasy I w roku szkolnym 2012/2013 wezmą udział w przygotowanym przez Wydział Edukacji seminarium „Badać, odkrywać, pytać”, którego głównym celem jest ponowne spojrzenie na uczącego się małego ucznia. Jednym z filarów spotkania będzie także zwrócenie uwagi na niezbędne warunki do nauki oraz zapewnienie bezpieczeństwa.

Przed podjęciem decyzji, zapraszam Państwa do odwiedzenia wspólnie z dzieckiem wybranych placówek edukacyjnych. Wszystkie będą do Państwa dyspozycji podczas „Dnia Otwartego”, który organizujemy 31 marca br. w godz. 10:00-13:00. Z podobną ofertą, w warunkach pozaszkolnych, można będzie zapoznać się podczas „Targów Małego Ucznia”, które odbędą się w dniach 21-22 kwietnia br. na terenach Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Beniowskiego 5.

Na wspólnym stoisku dostępne będą oferty i informatory samorządowych placówek edukacyjnych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również „II Gdańskie Forum Rodziców”. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej naszego miasta www.gdansk.pl oraz w najbliższej placówce edukacyjnej.

Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z mieszkańcami, dlatego od dawna prowadzę swój profil na ogólnie dostępnym portalu społecznościowym. Chętnie podejmę z Państwem dialog w sprawach edukacji. Zapraszam, wspólnie twórzmy lepszą przyszłość młodych gdańszczan www.facebook.com/Pawel.Adamowicz

Jeszcze raz ponawiam prośbę, byście Państwo przed podjęciem decyzji odwiedzili placówki edukacyjne i rozmawiali z pracującymi w nich specjalistami. Warto sprawdzić sale lekcyjne, świetlice, stołówki, szatnie i place zabaw oraz poznać współczesne metody pracy z małym uczniem. Z pewnością zdobyta w ten sposób wiedza pomoże w podjęciu decyzji. Jestem przekonany, że gdańskie szkoły to dobre i bezpieczne miejsce dla 6-latków. Przekonajcie się o tym Państwo sami!”
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.