PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia powalczy z otyłością dzieci

  • GK/gdynia.pl    19 września 2011 - 15:46
Gdynia powalczy z otyłością dzieci

Gdynia wraz ze Stowarzyszeniem Jestem Ważny rozpoczęła program przeciwdziałający skutkom nadwagi i otyłości, promujący zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną „Jestem ważny – dbam o siebie”.
Programem są objęte wszystkie III klasy gdyńskich szkół podstawowych – ponad 3000 tysiące dzieci i ponad 5000 rodziców i opiekunów. Program rozpoczął się 12 września i potrwa do końca roku 2011 r.

Głównym celem przeprowadzenia projektu jest zmiana zachowań żywieniowych wśród gdyńskich trzecioklasistów i zachęcenie dzieci do zwiększania aktywności fizycznej oraz wykształcenie świadomości właściwych zachowań żywieniowych w ich rodzicach i opiekunach.

Celem lekcji jest przekazanie wiedzy czym jest zdrowie, jakie składniki odżywcze dają nam energię, które wpływają na dobrą pamięć oraz dlaczego woda jest potrzebna do życia. Podczas lekcji dzieci dowiadują się o znaczeniu każdego z posiłków i poznają ryzyko związane z podejmowaniem niewłaściwych decyzji wobec zdrowia.

Narzędziem przekazu jest duży model piramidy zdrowego wyboru, oraz pomoce dydaktyczne wspomagające wyobraźnię słuchaczy. Podczas zajęć dzieci będą miały również niepowtarzalną okazję stworzyć swoje własne zdrowe musli i nadać im nazwę.

Program jest równolegle skierowany do rodziców. Podczas akcji odbędzie się sześć spotkań z rodzicami i opiekunami dzieci, które poprowadzi dietetyk. Słuchacze będą mieli okazję rozwiać swoje wątpliwości dotycząc całodziennego zapotrzebowania energetycznego dziecka, czy warto podawać dziecku dwa obiady, co kryje się za etykietą słodkich napojów.

Projekt został sfinansowany z funduszy gminy Gdynia w ramach Programu Ochrony i Promocji Zdrowia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.