PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie najczęściej uczy się przez Internet?

  • lk    26 stycznia 2011 - 13:11
Gdzie najczęściej uczy się przez Internet?

Mieszkańcy dużych miast, głównie z województw mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego, to osoby najczęściej zainteresowane nauką przez Internet – wynika z analizy internetowej bazy kursów i szkoleń Edustacja.pl.
Najrzadziej z tej formy nauki korzystają mieszkańcy województw opolskiego i świętokrzyskiego. Czytaj też: Zamontują 2,3 tys. tablic interaktywnych

Co czwarty internauta zainteresowany kursami w Internecie, czyli tzw. e-learningiem, pochodzi z Mazowsza, co ósmy z Wielkopolski, a co dziesiąty ze Śląska. Zestawienie z badań prezentujemy w dziale multimedia.

– Kursy internetowe są popularne również w małopolskim i na Dolnym Śląsku, skąd pochodzi co dwunasty chętny na naukę w sieci oraz łódzkim i pomorskim skąd pochodzi co dwudziesta taka osoba – mówi Katarzyna Przybylska z internetowej bazy kursów i szkoleń Edustacja.pl. – Są jednak rejony, gdzie e-learning nie jest popularny. Ciekawe jest np., że nasze strony odwiedza więcej Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii niż w województwie opolskim – dodaje.

Osoby poszukujące kursów w Internecie pochodzą najczęściej z wielkich miast. Głównie z Warszawy i Poznania, a także szeregu miast aglomeracji śląskiej (Sosnowiec, Częstochowa, Gliwice, Chorzów, Rybnik, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy i Bytom).

Użytkownicy najczęściej poszukują szkoleń językowych (10,5 proc.),z zakresu informatyki (9,2 proc.) i zarządzania (5,8 proc.).

Na Mazowszu i w Małopolsce poszukiwane są najczęściej kursy dla agentów ubezpieczeniowych. Na Śląsku i w Wielkopolsce królują języki, odpowiednio hiszpanki i niemiecki. Na Dolnym Śląsku najpopularniejsze są kursy z technik sprzedaży.

E-learning umożliwia naukę w dogodnym dla nas czasie i miejscu. Pozwala także na uniknięcie wad tradycyjnych form kształcenia. Jego uczestnik nie jest uzależniony od innych kursantów oraz ograniczany przez ich poziom wiedzy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.