Gimnazjaliści na testach z języków obcych

Ponad 360 tys. uczniów III klas gimnazjów pisze test z języka obcego. To ostatnia, część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.
Gimnazjaliści na testach z języków obcych
Ponad 360 tys. uczniów III klas gimnazjów pisze test z języka obcego. Fot. Pixabay.com

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole podstawowej.

Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych.

Czytaj też: Egzamin gimnazjalny

Największa grupa gimnazjalistów – 86 proc. – zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z angielskiego na poziomie podstawowym, a 81 proc. zdających przystąpi również do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym.

Drugim najczęściej wybieranym językiem jest niemiecki. Do egzaminu z niego na poziomie podstawowym przystąpi 11 proc. gimnazjalistów, a do egzaminu na poziomie rozszerzonym – 3 proc.

Na trzecim miejscu w wyborach uczniów jest rosyjski. Przystąpienie do niego zadeklarowało 2,4 proc. na poziomie podstawowym, a 0,7 proc. na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu z francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego zadeklarowało poniżej 1 proc. gimnazjalistów.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU