PARTNER PORTALU
  • BGK

Gimnazjaliści rozpoczynają dodatkowe egzaminy

  • PAP    4 czerwca 2012 - 08:39

W poniedziałek rano rozpoczyna się trzydniowy egzamin gimnazjalny organizowany dla tych uczniów III klas gimnazjów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do egzaminu w kwietniu.
W terminie dodatkowym egzamin pisać będą także ci gimnazjaliści, których egzamin unieważniono z powodów formalnych (na przykład podczas egzaminu nie były przestrzegane procedury) oraz złapani na ściąganiu.

Czytaj też: Czas na dodatkowe szkolne egzaminy

Tegoroczni uczniowie III klas gimnazjów są pierwszym rocznikiem, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową nauczania i zdaje egzamin gimnazjalny w nowej formule - wyodrębnione są zadania z języka polskiego i matematyki, po to, by można było osobno ocenić umiejętności i wiedzę z tych przedmiotów.

Podobnie jak w kwietniu, w poniedziałek na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie najpierw przystąpią do rozwiązywania bloku zadań z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie po przerwie będą mieli zadania z języka polskiego.

We wtorek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie też będą mieli do rozwiązania dwa bloki zadań. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki.

W środę egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Po przerwie część z gimnazjalistów przystąpi do testu na poziomie rozszerzonym. Egzamin na poziomie rozszerzonym będą zdawać tylko ci uczniowie, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Jak poinformowano w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: do testu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie ma przystąpić 1923 uczniów, do testu z języka polskiego - 1924, do testu z przedmiotów przyrodniczych - 1958, a do testu z matematyki - 1957. Język angielski ma zdawać 1696 gimnazjalistów, niemiecki - 322, rosyjski - 86, francuski - 4 uczniów.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie.

Dodatkowy egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w szkołach, w których na co dzień uczą się uczniowie przystępujący do niego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.