PARTNER PORTALU
  • BGK

Gimnazjum sportowe w Konstancinie

  • www.Konstancin24.eu    7 maja 2013 - 10:50
Gimnazjum sportowe w Konstancinie

Już od września w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Mirkowskiej 39 zacznie funkcjonować Publiczne Gimnazjum Sportowe.
Szkoła będzie kształciła młodych piłkarzy, współpracując z pobliskim MUKS Kosa Konstancin, który należy do Romana Koseckiego.

Decyzję o powstaniu nowej szkoły pod koniec kwietnia podjął samorząd powiatu piaseczyńskiego, który prowadzi Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie. Utworzenie Publicznego Gimnazjum Sportowego, pierwszej tego typu szkoły nie tylko w naszej gminie, lecz również w powiecie piaseczyńskim, ma umożliwić podniesienie poziomu rozwoju fizycznego młodzieży oraz sportu wyczynowego w regionie.

Szkoła średnia w Konstancinie-Jeziornie od lat szczyci się świetnymi wynikami w wielu dyscyplinach sportowych, zarówno drużynowych, jak i indywidualnych, zdobywając wiele prestiżowych tytułów i zajmując czołowe miejsca w województwie. Przy szkole powstał UKS Cirkus Konstancin - jeden z pionierskich korfballowych klubów w Polsce.

Kilka lat temu w liceum funkcjonowała już klasa sportowa, w której uczyli się młodzi piłkarze pobliskich klubów piłkarskich Kosa i Skra Konstancin. Szkoła zapewniła utalentowanym sportowcom specjalny program nauczania, umożliwiający zarówno odpowiednie przygotowanie do matury, jak i rozwój piłkarskich umiejętności. Konstancińskie liceum skończył m.in. Jakub Kosecki - obecnie młody piłkarz Legii Warszawa oraz reprezentacji Polski.

Klasa piłkarska okazała się na tyle dobrym pomysłem, że dyrekcja placówki postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu chłopców, którzy chcieliby pójść w ślady Roberta Lewandowskiego, zapewniając im zarówno wykształcenie, jak i możliwość doskonalenia piłkarskiego kunsztu pod okiem fachowców w sportowym gimnazjum.

Szkoła może pochwalić się doskonałą bazą treningową i dydaktyczną. Na terenie placówki znajdują się świetnie wyposażona siłownia oraz wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, które powstały w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik - 2012".

Sportowe gimnazjum będzie funkcjonowało przy współpracy z pobliskim klubem Kosa Konstancin, którego właścicielem jest Roman Kosecki, wybitny piłkarz, trener, oraz poseł i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W nowym Publicznym Gimnazjum Sportowym już we wrześniu będą mogli rozpocząć naukę absolwenci szkół podstawowych. Oczywiście, żeby dostać się szkoły oprócz wyników w nauce, będą liczyły się zdrowie, predyspozycje i talent sportowy - każdy z kandydatów przejdzie również test sprawnościowy.

Gimnazjum sportowe to nie jedyna niezwykle oryginalna propozycja w ofercie edukacyjnej jedynej publicznej, średniej szkoły w Konstancinie-Jeziornie. W ubiegłym roku w liceum ogólnokształcącym powstała pierwsza w kraju klasa o kierunku moda, wizaż i stylizacja.

Natomiast w nowym roku szkolnym dla uczniów przygotowano klasę o specjalizacji modeling. Szkoła współpracując z Fundacją Models Club, będzie przygotować młodych ludzi do pracy w świecie mody. Wszystko po to, by zapewnić młodzieży wykształcenie, konkurencyjny i interesujący zawód, a także umożliwić jak najlepszy start w dorosłe życie.

Być może za kilka lat absolwenci konstancińskiej szkoły staną się gwiazdami europejskich boisk i wybiegów lub światowej sławy projektantami mody, stylistami czy fotografami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.