PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina może przesuwać dotacje pomiędzy szkołami

  • pt    2 grudnia 2014 - 07:00
Gmina może przesuwać dotacje pomiędzy szkołami
Fot. Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach

Organ prowadzący może dokonać przesunięć środków z dotacji udzielonej przez wojewodę pomiędzy szkołami np. w wyniku powstałych oszczędności związanych z niewykorzystaniem w całości środków pochodzących z dotacji przez inną szkołę.
Z uwagi na rotację uczniów pomiędzy szkołami w obrębie danego samorządu organ prowadzący szkoły podstawowe może, w ramach udzielonej przez wojewodę dotacji, przyznać szkołom środki z dotacji zgodnie z ostateczną liczbą uczniów, która uczęszcza do klasy pierwszej w danej szkole – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jak doprecyzowuje MEN znaczy to, że gmina może dokonać przesunięć środków z dotacji udzielonej przez wojewodę pomiędzy szkołami - np. w wyniku powstałych oszczędności związanych z niewykorzystaniem w całości środków pochodzących z dotacji przez inną szkołę.

Wyposażenie szkół podstawowych realizujących kształcenie ogólne w podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, wykonywanym przez jednostki samorządu terytorialnego prowadzące szkoły.

Właśnie na realizację tego zadania jednostka samorządu terytorialnego otrzymuje dotację celową z budżetu państwa, udzielaną przez wojewodę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.