PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina nie musi przekazywać dotacji po terminie

  • AT    22 lutego 2013 - 10:35
Gmina nie musi przekazywać dotacji po terminie

Gmina nie musi, ale może przekazać dotację dla przedszkola publicznego, jeśli wniosek wpłynie po 30 września - informuje RIO.
Sekretarz gminy Krzęcin zwrócił się do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie ws. przyznania dotacji dla przedszkola publicznego, w przypadku gdy podmiot prowadzący placówkę złoży wniosek w tej sprawie po 30 września roku poprzedzającego rok udzielenia dotacji.

Czytaj też: Dziurawa kontrola dotacji dla niepublicznych szkół i przedszkoli

Kolegium Izby stwierdziło, iż dotacja przysługująca na każdego ucznia uzależniona jest od spełnienia przez podmiot prowadzący przedszkole warunku podania organowi właściwemu do udzielenia dotacji planowanej liczby uczniów nie później niż do 30 września roku poprzedzającego rok udzielenia dotacji.

- W świetle obowiązujących przepisów Kolegium Izby uznało, że w przypadku upływu terminu 30 września roku poprzedzającego rok udzielenia dotacji gmina nie ma obowiązku przekazania dotacji, jednak może ją przyznać w miarę posiadanych środków - poinformowała RIO.

Jak podała Izba takie działanie gminy nie będzie stanowiło podstawy do stwierdzenia, iż Gmina naruszyła przepis art. 90 ust. 2b ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.