PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina zapłaci za pobyt dzieci w prywatnych żłobkach

  • AW    5 czerwca 2014 - 19:50
Gmina zapłaci za pobyt dzieci w prywatnych żłobkach

Władze Piaseczna zdecydowały o zamknięciu miejskiego żłobka, przeznaczając wszystkie środki na wykup miejsc w prywatnych placówkach. W tym celu ogłoszono otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie organizacji opieki sprawowanej w formie żłobka dla mieszkańców.
- Utrzymywanie publicznej placówki do której uczęszczało 25 dzieci, było skrajnie nieekonomiczne, dzięki konkursowi za tę samą kwotę udało nam się wykupić miejsca dla 78 dzieci w prywatnych żłobkach - tłumaczy burmistrz Zdzisław Lis. Stan żłobka wymagał gruntownego remontu, a położenie w strefie nalotów lotniska Chopina utrudniało jego rozbudowę.

Władze Piaseczna zdecydowały więc o poszukaniu alternatywy i wykupieniu miejsc w żłobkach niepublicznych.

- Rodzice będą płacić identyczne czesne jak do tej pory w miejskim żłobku, różnice pokryje gmina. Dodatkowym ułatwieniem dla rodziców będzie też możliwość wyboru jednej z 4 najbardziej dogodnych lokalizacji - podkreśla burmistrz.

Jak podaje urząd gminy, zgodnie z rozstrzygniętym konkursem 20 miejsc dostępnych jest w żłobku „Maluszek" zlokalizowanym przy ul. 17 stycznia 9, a po 15 miejsc w żłobkach „Zuch" na ul. Julianowskiej 66B i „Brzdąc" przy ul. Jarząbka 20 lok. 3. Poza miastem w konkursie wygrał żłobek „U Żwirka" w Baszkówce z 28 miejscami wolnymi w roku 2014 i 29 miejscami wolnymi w roku 2015.

Gmina Piaseczno będzie współfinansować koszt opieki żłobkowej każdego dziecka do 10 godzin dziennie. Do końca tego roku gmina poniesie koszt w wysokości 215 tys. zł, natomiast w 2015 r. 645 tys. zł - bez wliczania wakacji.

- W konkursie ofert mogły wziąć udział podmioty prowadzące żłobki zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz posiadające wpis do gminnego rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Oferty konkursowe analizowała specjalna komisja powołana do tego celu, odbyły się też wizytacje wszystkich placówek - informuje wiceburmistrz Piaseczna Honorata Kalicińska.

Opłata za pobyt dziecka w żłobku ponoszona przez rodzica wynosić będzie 400 zł miesięcznie, dodatkowo pobierana będzie przez placówkę opłata za wyżywienie. Nadzór nad jakością świadczonych usług sprawuje Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.  

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: