PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy czekają na wnioski o wyprawkę szkolną

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 sierpnia 2010 - 05:43

Rodzice uczniów z najuboższych rodzin mogą składać wnioski o dofinansowanie na zakup podręczników. Dyrektorzy szkół będą je przyjmować nawet do połowy września.
Rządowy program „Wyprawka szkolna” przewiduje dofinansowanie do zakupu podręczników dla uczniów pochodzących z najbiedniejszych rodzin. W tym roku wartość pomocy wynosi do 170 zł dla ucznia klas I – III szkoły podstawowej i 310 zł dla ucznia II klasy gimnazjum – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Pomaga się dzieciom z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na członka rodziny nie przekracza 351 zł – kryterium dochodowego, uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej. Dodatkowo dofinansowanie mogą też otrzymać uczniowie z rodzin uzyskujących wyższe dochody, jeżeli są w trudnej sytuacji materialnej. Ich liczba nie może jednak przekroczyć 10 proc. ogólnej liczby uczniów objętych programem w danej gminie. O dofinansowanie mogą też ubiegać się rodzice osób niepełnosprawnych.

W tym roku rząd zdecydował, że w gimnazjach tylko II klasy otrzymają pomoc na wyprawkę. To skutek nowej podstawy programowej, która zmusza rodziców tych dzieci do zakupu wyłącznie nowych książek

Szczegóły dotyczące uzyskania wyprawki szkolnej określa rozporządzenie Rady Ministrów z 28 maja 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników oraz wypłaty uczniom zasiłku powodziowego na cele edukacyjne (Dz.U. nr 95, poz. 612) – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.