PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy czekają na wnioski o wyprawki szkolne

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    20 sierpnia 2010 - 07:24

Przepisy nie określają, do kiedy rodzice mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych. W każdej gminie obowiązują inne terminy. W części z nich właśnie mijają.
Rodzice mający dzieci w wieku szkolnym mogą składać wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników. Taką pomoc przewiduje rządowy program Wyprawka szkolna 2010. W jego ramach pomoc na zakup podręczników mogą otrzymać rodzice uczniów klas I – III szkół podstawowych, II klasy gimnazjum oraz szkół artystycznych, jeżeli dochód rodziny nie przekracza kryterium dochodowego, które wynosi 351 zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Dofinansowanie mogą też otrzymać uczniowie z rodzin o wyższych dochodach, jeżeli np. są  w trudnej sytuacji losowej. Ich liczba nie może jednak przekroczyć 10 proc. ogółu uczniów objętych programem. Bez względu na osiągane dochody pomoc otrzymają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z określoną w przepisach niepełnosprawnością.

Wnioski o wsparcie są składane u dyrektora szkoły, do której będzie chodzić dziecko. Trzeba dołączyć do nich zaświadczenie o dochodach. Dofinansowanie mogą otrzymać nie tylko rodzice, ale też rodzice zastępczy i opiekunowie prawni dziecka. Termin składania wniosków wyznacza wójt, burmistrz lub prezydenta miasta – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.