PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy ustalą liczbę uczniów w klasach

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    28 maja 2010 - 06:01

Resort edukacji chce, aby samorządy określały maksymalną liczbę uczniów w oddziałach. Rząd nie zdecydował się jednak na samodzielne jej ustalenie dla wszystkich szkół.
W poszczególnych klasach szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy i powiaty będą określać minimalną i maksymalną liczbę uczniów w oddziałach. Takie zmiany wprowadzi projekt rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie ramowych statutów przedszkoli oraz szkół. Trafił on już do konsultacji. Jego wejście w życie, z pewnymi wyjątkami, planowane jest od przyszłego roku szkolnego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

O określenie maksymalnej liczby uczniów w przepełnionych klasach postulował m.in. rzecznik praw dziecka. Resort nie zdecydował się na odgórne ustalenie tej liczby. Wprowadza jedynie taki obowiązek do arkusza organizacyjnego szkoły.

Resort edukacji chce też zmienić termin zatwierdzania przez samorządy arkuszy organizacyjnych szkoły z 30 do 15 maja każdego roku. Arkusze przygotowują dyrektorzy szkół i przekazują  samorządom do zatwierdzenia. Określa się w nich m.in. liczbę nauczycieli oraz harmonogram pracy na przyszły rok szkolny – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.