PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów szykuje klasy dla 6-latków

  • PAP    15 marca 2012 - 12:08

Od 2014 roku w Gorzowie Wielkopolskim będzie więcej sal dla sześciolatków, które rozpoczną naukę w szkołach podstawowych. Na przygotowanie i doposażenie sal przeznaczono w tym roku pół mln zł.
Obecnie w gorzowskich placówkach jest 16 sal dostosowanych do potrzeb sześciolatków.

Za 85 tys. zł zostaną zaadaptowane na cele dydaktyczne mieszkania, z których teraz korzystają nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 15.

Pozostałe pieniądze będą przeznaczone na przystosowanie i wyposażenie 34 sal lekcyjnych w stoliki, krzesełka, szafki, kąciki tematyczne oraz kąciki rekreacyjne.

"W tym roku przygotowujemy 34 sale, by dzieci uczyły się w komfortowych warunkach, a docelowo, począwszy od 2014 roku, chcemy, by sal do nauki dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych było znacznie więcej" - powiedziała rzeczniczka gorzowskiego magistratu Anna Zaleska.

Aktualnie w klasach pierwszych gorzowskich szkół podstawowych uczy się 145 sześciolatków; rok temu była to grupa 26 dzieci.

"Chcemy w ten sposób przygotować się do naboru w 2014 roku, kiedy obowiązkiem szkolnym zostaną objęte dzieci także sześcioletnie i do klas pierwszych w szkołach podstawowych 1 września 2014 roku trafią roczniki dzieci sześcio- oraz siedmioletnich" - powiedziała Zaleska.

Jak dodała przejście sześciolatków z przedszkoli do szkół pozwoli na pozyskanie przez szkoły dodatkowych pieniędzy w ramach subwencji oświatowej.

Zwiększy się też liczba miejsc w przedszkolach, dzięki temu będzie mogło z nich skorzystać więcej dzieci.

Do 1 września 2014 roku o zapisaniu sześciolatka do szkoły decydują rodzice.

Czytaj też: Sześciolatki w szkołach jednak od 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.