PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski pominięty w szkolnym podręczniku

  • PAP    14 lutego 2015 - 18:35
Gorzów Wielkopolski pominięty w szkolnym podręczniku
Stolicami woj. lubuskiego są Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra (fot.lubuski.pl)

W podręczniku do klasy III szkoły podstawowej na mapie Polski zaznaczono tylko jedną stolicę woj. lubuskiego - Zieloną Górę. Prezydent drugiej z nich, Gorzowa Wlkp., Jacek Wójcicki zaapelował do premier i minister edukacji o poprawienie błędu.
Podczas briefingu prasowego Wójcicki oraz członkowie Inicjatywy Obywatelskiej Ludzie dla Miasta (ma silny klub w Radzie Miasta) przypomnieli, że stolicami woj. lubuskiego są Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra, a brak Gorzowa Wlkp. na mapie powoduje, że uczniowie klas trzecich uczą się nieprawdy.

"Stało się tak, że urzędująca minister wykazała się małą miłością do naszego miasta, bo jakże inaczej nazwać pominięcie Gorzowa w podręczniku szkolnym, ale dziś możemy to zmienić. Pani premier Ewo, kochaj Gorzów, kochaj i przywróć Gorzów na mapę. Pani premier Ewa Kopacz i pani minister Joanna Kluzik-Rostkowska mamy nadzieję, że sprawią, że Gorzów znowu pojawi się na mapie. Wykażą się miłością o naszego miasta i Gorzów będzie widniał w podręczniku szkolnym" - mówił Wójciki.

Podczas briefingu prezydent zaprosił premier i minister do Gorzowa Wielkopolskiego, by "zobaczyły jak świetnie jest to miasto".

Oprócz symbolicznej walentynki Wójcicki przesłał do premier oraz minister edukacji oficjalne pisma z prośbą o podjęcie działań, które zapewnią niezwłoczne wykonanie niezbędnych korekt w podręczniku.

Chodzi o podręcznik dla klas trzecich szkoły podstawowej autorstwa Joanny Białobrzeskiej pt. "Radosne Odkrywanie Świata od A do Z" wydawnictwa DIDASKO S. J. z 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.