PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: Powstanie Akademia im. Jakuba z Paradyża

  • PAP/JL    13 kwietnia 2016 - 10:01
Gorzów Wielkopolski: Powstanie Akademia im. Jakuba z Paradyża

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim przekształci się w akademię. Fot. Mat. prasowe

Za utworzeniem Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zagłosowało 13 kwietnia 405 posłów, przeciw – 7, wstrzymało się 9.
Akademia powstanie z przekształcenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodową im. Jakuba z Paradyża. Uczelnia ta nie spełnia obecnie warunków do nadania jej statusu akademii, ale ustawa daje jej trzy lata na uzyskanie przez wydziały uprawnień do nadawania stopnia doktora.

Akademia w Gorzowie Wielkopolskim rozpocznie działalność 1 września 2016 roku. Gorzów Wielkopolski jest jedyną stolicą województwa, w której nie działa samodzielna, publiczna uczelnia akademicka.

Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim powołano 17 lat temu na bazie działającego w tym mieście od 1992 r. Zespołu Kolegiów Nauczycielskich. Była jedną z pierwszych publicznych uczelni zawodowych w kraju.

Obecnie naucza na czterech wydziałach: Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego, Ekonomicznym, Humanistycznym i Technicznym. Ukończyło ją blisko 16 tys. absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz słuchaczy studiów podyplomowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.