PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp. rozbudowuje szkołę. Szuka wykonawcy

  • PAP/AH    12 kwietnia 2018 - 17:06
Gorzów Wlkp. rozbudowuje szkołę. Szuka wykonawcy
Fot. Szkoła Podstawowa nr 20 w Gorzowie Wlkp.

Firmy zainteresowane rozbudową Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. mogą do 25 kwietnia br. składać oferty. To jedna z największych inwestycji oświatowych zaplanowanych w tegorocznym budżecie miasta.
- Rozbudowa szkoły jest koniecznością, gdyż jest ona przepełniona, co skutkuje prowadzeniem lekcji na kilka zmian. W nowym budynku ma znaleźć się 12 oddziałów dla 300 najmłodszych uczniów klas I-III - powiedziała rzeczniczka magistratu Ewa Sadowska.

Projekt przewiduje także oświetlenie awaryjne, sieć komputerową i system monitoringu oraz wyposażenie wszystkich nowych pomieszczeń.

Wraz z budynkiem zaprojektowano nowe obiekty sportowe na powierzchni ponad 1,7 tys. m2 oraz place rekreacyjne, zieleń, drogi oraz chodniki.

Dzięki rozbudowie, szkoła będzie bardziej dostępna dla niepełnosprawnych; projekt przewiduje, iż w łączniku do nowego skrzydła znajdą się podjazdy i winda.

- Prace mają rozpocząć się w czerwcu br.; wszystko ma być zakończone 11 miesięcy od podpisania umowy, a inwestor musi tak prowadzić swoje prace, aby jak najmniej kolidowały z funkcjonowaniem szkoły - powiedziała rzeczniczka.

Otwarcie ofert zaplanowano na 25 kwietnia br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.