PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzowskie przedszkolaki poznają tajniki teatru

  • PAP    9 kwietnia 2013 - 20:44
Gorzowskie przedszkolaki poznają tajniki teatru

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie rozpoczął realizację projektu "Teatralne ABC dla przedszkolaka", w którym weźmie udział 20 gorzowskich przedszkoli. Celem inicjatywy jest rozszerzenie i uporządkowanie wiedzy dzieci na temat teatru.
W ramach projektu przedszkolaki wezmą udział w cyklu warsztatów. Podczas wizyt w teatrze dzieci poznają nie tylko kulisy pracy aktorów, ale także pozostałych pracowników teatru.

W programie znalazły się spotkania z charakteryzatorem i rekwizytorem, choreografem, krawcową i garderobianą czy akustykiem. W ten sposób dzieci dowiedzą się jak wiele czynności składa się na przygotowanie spektaklu.

"Program opiera się na narzędziach edukacyjnych adekwatnie dobranych do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci poznają specyfikę pracy poszczególnych pracowni i zawodów związanych ze sztuką teatralną, zdobędą właściwą wiedzę oraz staną się aktywnymi twórcami sztuki" - powiedział dyrektor gorzowskiego teatru Jan Tomaszewicz.

Jak dodał, edukacja teatralna pozwala na rozwój wielu zainteresowań wśród najmłodszych, gdyż łączy w sobie wiele rodzajów działalności twórczej, od plastyki poczynając, poprzez muzykę, taniec na literaturze kończąc.

"Realizacja projektu z pewnością pozytywnie wpłynie na wszechstronny rozwój dzieci zarówno w sferze poznawczej, emocjonalnej, społecznej i fizycznej. Ponadto ukształtuje w młodych adeptach sztuki teatralnej potrzebę uczestnictwa w życiu kulturalnym, w tym chodzenia do teatru" - zaznaczył Tomaszewicz.

Przedszkola ujęte w projekcie zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszych dziesięć odbędzie warsztaty od kwietnia do czerwca, a kolejne od września do grudnia.

Podsumowaniem i zakończeniem przedsięwzięcia będzie uroczysty pokaz - przedszkolaki wystąpią na scenie Teatru im. J. Osterwy i zaprezentują zaproszonym gościom zdobyte podczas warsztatów umiejętności.

Autorski projekt gorzowskiego teatru został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: