PARTNER PORTALU
  • BGK

Gowin: Dla dobrych humanistów jest dobra praca

  • bad    21 kwietnia 2017 - 16:54
Gowin: Dla dobrych humanistów jest dobra praca
Innowacje technologiczne będą tym skuteczniej aplikowane, im bardziej będą opierały się na czynnikach społeczno-kulturowych – powiedział wicepremier Gowin. (Fot. mat. prasowe)

- Humanistyka ma sens i jest potrzebna. Ale tylko jako kierunek elitarny – masowość jest w tym przypadku pułapką – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.
– Obraz rynku pracy, który rysuje się na podstawie danych z Ogólnopolskiego Systemu Monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych, nie potwierdza powszechnych dzisiaj opinii, że po kierunkach humanistycznych i społecznych nie ma pracy. Dla dobrych humanistów jest dobra praca. Kluczowy jest jednak przy tym wysoki poziom kształcenia i zerwanie z masowością – stwierdził szef resortu nauki.

Jarosław Gowin zadał również kłam przekonaniu, że innowacyjność jest domeną jedynie kierunków ścisłych. – Z badań, jakie przeprowadziliśmy wśród przedsiębiorców, wynika, że kluczową barierą, jeśli chodzi o rozwój innowacyjności w Polsce, jest słabość kapitału społecznego. A więc brak takich cech jak otwartość, umiejętność współpracy czy przewodzenia grupie. Innowacje technologiczne będą tym skuteczniej aplikowane, im bardziej będą opierały się na czynnikach społeczno-kulturowych – dodał wicepremier.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.