PARTNER PORTALU
  • BGK

Gra „Liderzy Europy”

  • BEZ    26 maja 2010 - 18:46
Gra „Liderzy Europy”

„Liderzy Europy” to gra edukacyjna o charakterze ekonomiczno-finansowym dla młodzieży, która odbywa się w wirtualnym środowisku miast europejskich.
Celem gry jest m.in. promowanie przedsiębiorczości wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wicemarszałek Witold Jabłoński objął patronatem rozgrywki w województwie zachodniopomorskim. Grę przeprowadzają pracownicy Banku Zachodniego WBK S.A. w szkołach, angażując młodzież w zabawę i zdobywanie wiedzy z zakresu ekonomii.

24 maja br. w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie zakończył się etap międzyszkolny gry „Liderzy Europy”, w którym uczestniczyło prawie czterdzieści drużyn z części szczecińskiej naszego województwa. Dzisiaj, 26 maja br, w Gimnazjum nr 6 w Koszalinie odbył się etap międzyszkolny rozgrywek dla uczniów regionu koszalińskiego. Finał wojewódzki gry „Liderzy Europy” odbędzie się w dniu 1 czerwca 2010 r. w Hotelu Park w Szczecinie, o godzinie 10.

Do najważniejszych celów gry „Liderzy Europy” należy edukacja młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ekonomii i finansów oraz promocja przedsiębiorczości. Zwycięskie drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody: zdobywcy pierwszego miejsca pojadą wraz z opiekunem do Brukseli, gdzie będą mieli okazję zwiedzić m.in. Parlament Europejski.
  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.