PARTNER PORTALU
  • BGK

Grad milionów euro spadnie na mazowiecką oświatę

  • JL    17 sierpnia 2010 - 14:49

Placówki oświatowe woj. mazowieckiego otrzymają z Unii ponad 24,8 mln zł dofinansowania.
W Przystani zabłyśnie na nowo zabytkowy dwór Bourbone’ów w którym mieści się szkoła podstawowa. Teraz będzie on nie tylko placówką oświatową, ale także atrakcją turystyczną. W odrestaurowanej Sali Modrzewiowej, wykończonej naturalnym drewnem powstanie pracownia Wrota na Kurpie, wyposażona w komputer z dostępem do Internetu.

Za ponad 7,8 mln zł Zespół Szkół w Radzanowie zmieni się w nowoczesny obiekt edukacyjno-sportowy. Gimnazjum zostanie rozbudowane o osiem sal lekcyjnych. Powstanie hala sportowa z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki i tenisa oraz salami do ćwiczeń i do fitnessu dla 30-40 osób.

Obiekty wchodzące w skład gminnych zespołów szkół w Łysowie i w Przesmykach staną się nowoczesnym centrum sportowo-rekreacyjnym, kulturalnym, a także społeczno-szkoleniowym dla mieszkańców gminy.

Kosztem ponad 7,3 mln zł zaplanowany jest ich kapitalny remont wraz z termomodernizacją budynków. Powstaną też place sportowo-rekreacyjne – boiska wielofunkcyjne, bieżnia, skocznie itp.

Za ponad 11,3 mln przy białobrzeskim liceum powstanie sala sportowa oraz boiska. Wszystko będzie służyło nie tylko uczniom, ale także mieszkańcom, by aktywnie spędzać wolny czas. Ponadto od nowego roku szkolnego 250 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach weźmie udział w dodatkowych zajęciach mających pomóc im w sprostaniu oczekiwaniom współczesnego rynku pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.