PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła szkołę

  • PAP    5 listopada 2010 - 20:47
Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła szkołę

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła w piątek po remoncie szkołę przy ul. Bartniczej na Targówku. Placówka ma teraz nową halę gimnastyczną, stołówkę z zapleczem kuchennym i świetlicę.
Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że szkoła została wyposażona m.in. w nowoczesne sale lekcyjne, halę gimnastyczną, boisko sportowe. Dodała, że modernizacja kosztowała 36 mln zł. 

Prezydent powiedziała, że jej pokolenie z zachwytem patrzy na nowoczesny sprzęt m.in. pracowniach językowych, gdzie obecnie można nauczyć się języka obcego dużo szybciej niż za jej szkolnych lat. Jak dodała, ona sama nie mogła też korzystać z tak nowoczesnych boisk jak to w szkole na Targówku. "Niestety ja miałam fatalne boisko i wielokrotnie korzystając z niego kaleczyłam kolana" - przyznała.

Prezydent stolicy przekazała na pomoce dydaktyczne Zespołowi Szkół nr 41 kwotę 10 tys. zł, a Zespołowi Szkół Specjalnych 5 tys. Po oficjalnych uroczystościach odwiedziła nowo wybudowane sale lekcyjne i wpisała się do księgi pamiątkowej szkoły.

Dyrektor zespołu szkół nr 41 Małgorzata Kober podkreśliła, że w wyremontowanym obiekcie znajdują się dwie placówki: Zespół Szkół Specjalnych i Zespół Szkół nr 41 (Szkoła podstawowa nr 206 i Liceum ogólnokształcące nr 102).

"Charakterystyczne dla zespołu szkół nr 41 jest to, że znajdują się w niej zespoły integracyjne. Do tych oddziałów przyjmujemy dzieci z różnego typu dysfunkcjami m.in. ruchu lub z autyzmem. Zapotrzebowanie na takie szkoły jest ogromne. W Warszawie jest bardzo mało szkół ponadgimnazjalnych, które tworzą zespoły integracyjne dla swoich uczniów" - powiedziała Kober.

Jak dodała, stara cześć szkoły została wyremontowana kompleksowo, od wymiany podłóg po wymianę poszycia dachowego; wyposażono też starą część szkoły w specjalne podjazdy dla niepełnosprawnych.

Dyrektor szkoły podkreśliła, że do starego obiektu dobudowano kompleks o łącznej powierzchni 43 tys. metrów kwadratowych. "To jest tzw. nowa część, która spełnia wymogi dzieci niepełnosprawnych". Jak dodała Kober, przed remontem w szkole najbardziej brakowało miejsca do nauki, ponieważ jest to największa tego rodzaju placówka na Targówku".

Jak zaznaczyła dyrektor, pieniądze przekazane przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zostaną przeznaczone na dalsze wyposażenie sal np. w meble i komputery.

Obecny na uroczystości burmistrz dzielnicy Targówek Grzegorz Zawistowski powiedział, że jest pewien, iż ten obiekt będzie nie tylko dumą dzielnicy, ale całej Warszawy. "Z niezwykłą dbałością została odrestaurowana część historyczna szkoły. Wszystko to jest świadectwem dobrego gospodarowania pieniędzmi publicznymi" - ocenił.

Teresa Gołdowska z wydziału inwestycji dzielnicy Targówek poinformowała, że budynek rozbudowanej szkoły był pierwszym obiektem publicznym murowanym na terenie Bródna - powstał w 1926 r. Dodała, że obiekt jest wpisany do spisu zabytków Warszawy opracowanego przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • G.K.V, 2010-11-08 13:41:39

    Brawo dla Pani Hanki,przemyslanie i skutecznie rozwiazala problem,i jakze pozytecznie dla osob niepelnosprawnych.Jesli wiekszosc politykow roznych opcji mysleliby by tak jak Pani Hania,to mysle ze w Polsce nie byloby tak zle,dlatego bylam i jestem za,aby w nastepnych wyborach prezydenckich startowal...a i wygrala Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz,ale nie dlatego ze otworzyla po reomncie szkole-choc to wielki sukces,ale dlatego ze obserwuje wszystkie przemyslenia i rezultaty Pani Hani,jest wielka.  rozwiń
  • ;), 2010-11-08 12:14:24

    WOOOOWW ale sukces Hanki teraz chyba będe na nią głosował.. jest pierwsze osiągnięcie!!! ona jest wspaniałą wymarzoną panią prezydent!!