PARTNER PORTALU
  • BGK

Higiena szkolnych łazienek w warmińsko-mazurskim coraz lepsza

  • PAP    6 czerwca 2012 - 18:41
Higiena szkolnych łazienek w warmińsko-mazurskim coraz lepsza

Dzięki kontrolom inspekcji sanitarnej w ostatnich miesiącach znacznie poprawił się stan higieniczny szkolnych łazienek w woj. warmińsko-mazurskim; tylko sześć placówek oświatowych nie zapewnia uczniom dostępu do ciepłej wody - podał w środę olsztyński sanepid.
"Tylko w sześciu z 789 szkół w ogóle nie ma ciepłej, bieżącej wody, a w 32 kolejnych dostęp do niej jest ograniczony" - poinformował Jacek Szydłowski z działu higieny dzieci i młodzieży w warmińsko-mazurskim sanepidzie.

Jak dodał, wszystkie skontrolowane placówki otrzymały decyzje administracyjne nakazujące usunięcie wykrytych niedogodności.

Czytaj też: Higiena w szkołach skontrolowana

Według służb sanitarnych jeszcze na początku roku szkolnego liczba szkół, które nie spełniały wymogów była niemal dwukrotnie wyższa. Pod koniec 2010 r. ok. 130 placówek w regionie nie gwarantowało uczniom warunków do otrzymania higieny osobistej.

Obowiązek zapewnienia ciepłej i zimnej, bieżącej wody oraz środków higieny osobistej nałożyło na szkoły obowiązujące od 31 sierpnia 2011 r. rozporządzenie MEN. Wcześniejsze przepisy mówiły jedynie o obowiązku utrzymania w czystości i sprawności technicznej urządzeń sanitarno-higienicznych.

Zgodnie z rozporządzeniem MEN każda polska szkoła musi zapewnić uczniom ciepłą wodę, mydło i papierowe ręczniki lub suszarki do rąk. Takie standardy wprowadzono ze względu na narażenie tej grupy wiekowej na choroby zakaźne, w tym zapalenie wątroby typu A, biegunki wirusowe, grypę sezonową i bakteryjne zapalenia jelit.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.