PARTNER PORTALU
  • BGK

Historia z głodówką teraz w stolicy

  • PAP    30 marca 2012 - 07:10

Opozycjoniści głodujący w Krakowie przeciwko ograniczeniu nauczania historii zawieszą w piątek protest. Teraz pałeczkę przejmuje Warszawa.




Jak zapowiada "Nasz Dziennik" w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa głodówkę podejmą kolejne osoby. Znajdzie się wśród nich m.in. Adam Borowski, działacz opozycji niepodległościowej w PRL. Do protestu przygotowuje się też Sosnowiec.

Akcja, mimo przemilczenia m.in. przez największe stacje telewizyjne, pisze "ND", porusza Polaków, którzy chcą, żeby ich dzieci uczyły się historii co najmniej w takim wymiarze jak obecnie. Poparły ją dziesiątki organizacji, nauczyciele, studenci, profesorowie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przede wszystkim problem znów został postawiony na forum parlamentu.

Czytaj też: Głodują przeciw zmianom w nauczaniu

Klub Parlamentarny PiS w najbliższych dniach wniesie projekt ustawy, która będzie gwarantować odpowiedni kształt i liczbę godzin historii w szkołach średnich, zapowiada gazeta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (1)

  • ns, 2012-03-30 17:43:46

    co to znaczy odpowiednią, bo teraz ma być 180, o 30 godzin więcej niz dotychczas? Moze jednak chodzi o to, jak dzieci będą się uczyły o sp. prezydencie?