PARTNER PORTALU
  • BGK

Hiszpański bliski im jak polski

  • PAP    2 marca 2012 - 20:00
Hiszpański bliski im jak polski

33 uczniów z całej Polski przystąpiło w piątek do pisemnej części rozpoczętego w Poznaniu II finału Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Laureatów poznamy w niedzielę - poinformowała organizatorka olimpiady Małgorzata Spychała.
W rywalizacji brali i biorą udział uczniowie polskich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów, w których nauczany jest język hiszpański. W drugiej edycji Olimpiady wzięło udział 1266 uczniów ze 168 szkół.

"To ponad dwukrotnie więcej niż w zeszłorocznej edycji konkursu. Olimpiada Języka Hiszpańskiego to nie tylko konkurs, to również wiele inicjatyw i wydarzeń związanych z poszerzaniem wiedzy na temat języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych" - powiedziała Małgorzata Spychała, Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

Spośród wszystkich uczestników do finału zakwalifikowano 34 uczniów z całej Polski, którzy walczą w Poznaniu o miano laureatów tegorocznej edycji. Jeden z uczestników nie mógł przyjechać na poznański finał

W sobotę drugiego dnia rywalizacji zaplanowano sprawdzian ustny.

"Podczas części ustnej, poza znajomością języka sprawdzana jest również wiedza z zakresu kultury oraz literatury krajów hiszpańskojęzycznych" - powiedziała Małgorzata Spychała.

Wyniki rywalizacji zostaną opublikowane w niedzielę. Laureaci i finaliści olimpiady będą zwolnieni z egzaminów maturalnych z tego języka.

Olimpiada Języka Hiszpańskiego jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Neofilologiczne działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w ramach projektu "Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym".

Projekt ma wypracować nowatorskie rozwiązania organizacji olimpiad przedmiotowych w latach szkolnych 2010-2012. Program jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które wspiera Europejski Fundusz Społeczny. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.