PARTNER PORTALU
  • BGK

Honorowi krwiodawcy dla chorych dzieci

  • PAP    5 kwietnia 2011 - 11:58
Honorowi krwiodawcy dla chorych dzieci

„Oddajemy dzieciom krew” – pod takim hasłem w piątek w Łodzi rozpocznie się dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa na rzecz chorych dzieci.
Oddana krew przeznaczona będzie dla pacjentów szpitali pediatrycznych z terenu całego województwa łódzkiego. To piąta edycja akcji organizowanej przez pracowników i wolontariuszy Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, którzy również – jak co roku – oddadzą krew dla małych pacjentów.

„W czterech poprzednich edycjach akcji udało się pozyskać w sumie 83 litry krwi” – powiedziała we wtorek Emilia Zajfert z Hospicjum dla Dzieci. Krew będzie można oddawać w piątek i sobotę w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej w Łodzi w godz. 9-13.

Do akcji mogą się przyłączyć osoby pełnoletnie (należy pamiętać o wzięciu ze sobą dowodu osobistego). Szczegółowe informacje, kto może zostać krwiodawcą znajduje się na stronie internetowej hospicjum.

„Przed wejściem do budynku na chętnych czekać będą wolontariusze, który pokierują ich do odpowiedniego punktu. W rejestracji każdy otrzyma wstępną ankietę, po jej wypełnieniu będzie mógł udać się na zabieg pobierania krwi.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.