PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile rodzice zapłacą za darmowy podręcznik?

  • bad    25 sierpnia 2015 - 18:59
Ile rodzice zapłacą za darmowy podręcznik?

4,21 zł – to koszt każdej z dziewięciu części podręcznika „Nasza szkoła”. Fot. MEN

Okazuje się, że darmowy podręcznik nie jest do końca darmowy. Szkoła może żądać od rodziców określonej kwoty w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika.
4,21 zł – to koszt każdej z dziewięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy drugiej szkoły podstawowej. Tyle może żądać szkoła od rodziców.

Szkoła nie może żądać więcej niż 4,21 zł

I takiej kwoty zażądać może szkoła od rodziców ucznia w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika. Szkoła nie może żądać wyższej kwoty.

MEN wskazuje podstawę prawną. Jest to art. 22ak ust. 3 pkt. 2 ustawy o systemie oświaty, w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty i niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 811) stanowi, że w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kosztu podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej w klasach I – III szkoły podstawowej, o którym mowa w art. 22ad ust. 1 ustawy o systemie oświaty, określonego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i zamieszczonego na stronie internetowej urzędu obsługującego tego ministra.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.