PARTNER PORTALU
  • BGK

Inauguracja roku szkolnego w stolicy

  • AT    2 września 2013 - 08:21
Inauguracja roku szkolnego w stolicy

W poniedziałek, 2 września, nowy rok szkolny w Warszawie rozpocznie 170 tysięcy uczniów oraz 50 tysięcy przedszkolaków. To także dzień, w którym zaczynają się zajęcia dla najmłodszych w stołecznych żłobkach.
O godz. 10.00 Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz odwiedzi dzieci i rodziców w nowym żłobku przy ul. Chodeckiej 2. To już czwarty żłobek integracyjny (w każdej grupie jest troje niepełnosprawnych dzieci), a drugi w stolicy objęty projektem „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka". Pierwszeństwo w przyjęciu miały dzieci rodziców powracających na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka, w tym bezrobotnych oraz niepełnosprawnych osób.

Ten projekt będzie realizowany również w kolejnych 3 miejskich żłobkach, ponieważ w wakacje stołeczny ratusz pozyskał na ten cel ze środków unijnych 4 mln zł. Dodatkowo, dzięki pomocy ze strony ratusza, 2 żłobki niepubliczne na Targówku otrzymały dofinansowanie unijne na utworzenie 45 nowych miejsc dla najmłodszych warszawiaków.

Samorząd warszawski prowadzi 334 przedszkola, 212 szkół podstawowych, w których rozpocznie naukę blisko 4,7 tysiąca sześciolatków, 152 gimnazja, 100 liceów, 60 techników i 33 zasadnicze szkoły zawodowe dla młodzieży.

Czytaj też: Na to zwróć uwagę przed pierwszym dzwonkiem

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.