PARTNER PORTALU
  • BGK

Informują o zwrotach za zakup podręczników

  • PAP/Gazeta Polska Codziennie    1 września 2014 - 06:45

Wciąż niewielu rodziców wie, że może się domagać zwrotu części kosztów za podręczniki szkolne. Tymczasem Ministerstwo Edukacji Narodowej już od kilku lat prowadzi program refundacyjny "Wyprawka szkolna".
Jka przypomina "Gazeta Polska Codziennie", akcja dotyczy nie tylko najbiedniejszych rodzin, ale też wielodzietnych, czyli mających co najmniej trójkę dzieci, oraz takich, w których żyje osoba niepełnosprawna.

Czytaj też: Wyprawka szkolna w 2014 r. - są zmiany

Procedura uzyskania refundacji jest niestety skomplikowana, a przede wszystkim wciąż wie o niej niewielu rodziców - stwierdza "Codzienna".

By temu zaradzić Fundacja Rzecznik Praw Rodziców uruchomiła specjalną infolinię "Zwrot za podręczniki 2014". Zaś na stronie internetowej organizacji można znaleźć instrukcję, jak krok po kroku ubiegać się o refundację.

Dokumenty trzeba złożyć u dyrektora szkoły; terminy mijają, w zależności od rejonu kraju, mniej więcej w połowie września. Dokładne daty ma obowiązek podać lokalny wydział oświaty, powinny też znajdować się na stronach internetowych gminy lub szkoły - informuje "GPC".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.