PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak i za co modernizować składowiska

  • BEZ    23 marca 2010 - 15:46

„Możliwości finansowania, rekultywacji i modernizacji składowisk odpadów komunalnych“ to temat konferencji, która odbędzie się jutro (24 marca) na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Spotkanie będzie poświęcone problematyce gospodarki odpadami komunalnymi na terenie województwa zachodniopomorskiego. Możliwości finansowania rekultywacji i modernizacji składowisk odpadów komunalnych przedstawi przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jarosław Roliński, natomiast prezes Wojewódzkiego Funduszu Jacek Chrzanowski zapozna uczestników konferencji z ofertą funduszu w zakresie finansowania wkładu własnego przy projektach unijnych.

Podczas obrad przedstawione zostaną też konkretne techniczne rozwiązania mające zastosowanie w gospodarce odpadami, jak np. możliwości zastosowania alternatywnych źródeł ciepła do ogrzewania budynków użyteczności publicznej.

Organizatorami konferencji są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Początek o godz. 11.00 w Sali Anny Jagiellonki (ul. Korsarzy 34, wejście B).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kanadyjski System Zintegrowanej Gospodarki Odpadami - BioCrudetechnoloy -, 2010-06-28 14:34:17

    Dobre myslenie.... pewnie skonczy sie na spalarni. Spalanie i owszem, ale dlaczego tylko ??? Dlaczego nie Zintegrowany System Gospodarki Odpadami oparty na rozsadnym stosowaniu roznych technologii - celem racjonalnej segregacji, odzysku energii z odpadow w posatci gazu, energii elektrycznej ...czy biopaliw jak i wysokokalorycznych nawozow. Sa Firmy ktore sfinansuja tego typu dzialania nawet w 100 % - bez Unijnych dodatkow Instalacje tzw Zintegrowanej Gospodarkli Odpadami , tyle ze musza miec gwarancje ze przez 30 lat nikt im nie bedzie przeszkadzal w biznesie - dlatego raczej pracuja w Chinach, Indiach czy w Afryce. Firmy te oprocz tego ze likwiduja kwestie smieci to dostarczaja na rynek energie pozyskana z przerobki smieci w postaci gazu, elektryki czy biopaliw a dodatkowo daja wysokokaloryczny nawoz. Zasadnicza kwestia to odpowiedni strumien odpadow. I tu trzeba sie zebrac w Zwiazki Odpadow !!! by uzyskac 600 - 2000 To / dobe - a jak widac Karkow ma ten strumien ok. 997 To / dobe. Wystarczy nam przeslac ankiete z morfologia odpadow, a my sie ustosunkujemy. Proponuje kontakt tadeusz Jurkiewicz 032 209 44 56 0600 209 893 tadejurkiewicz@hotmail.com  rozwiń