Jak połączyć obowiązki posła i nauczyciela

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik
  • 25-09-2012
  • drukuj
Łączenie przez poseł Renatę Butryn (PO) pracy w szkole i w Sejmie nie jest dobrym rozwiązaniem – na łamach „Naszego Dziennika” alarmują rodzice licealistów ze Stalowej Woli.
Jak połączyć obowiązki posła i nauczyciela
„Moje dziecko rozpoczęło naukę w Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Okazało się, że nauczycielem języka polskiego będzie poseł Platformy Obywatelskiej Renata Butryn. Po pierwszych lekcjach chaos, zastępstwa: a to zastępuje pani bibliotekarka, a to inna nauczycielka języka polskiego” – relacjonują rodzice uczniów.

Jak poinformował Mariusz Potasz, dyrektor LO im. KEN, Renata Butryn jest nauczycielem dyplomowanym z prawie 25-letnim stażem pracy, a od 18 lat pracuje w liceum – teraz uczy dwie pierwsze i jedną drugą klasę, pracując 13 godzin.

„Dyrekcja szkoły tak zorganizowała zajęcia, by zminimalizować skutki nieobecności spowodowanych pracami Sejmu” – zaznaczył dyrektor Potasz.

„Uważam, że z panem dyrektorem przedyskutowaliśmy dogłębnie sposób pracy z uczniami, aby zabezpieczyć realizację podstawy programowej. Mam odwagę podjąć się łączenia obowiązków nauczyciela i posła” – podkreśliła poseł Renata Butryn.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE