PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak poprawić bezpieczeństwo na drodze?

  • malopolskie.pl    18 marca 2011 - 15:18
Jak poprawić bezpieczeństwo na drodze?

W Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie odbyła się konferencja poświęcona poprawie stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela.
Konferencję "Zadania edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży w świetle zmian zachodzących w ruchu drogowym" zorganizowano dla dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu tarnowskiego. Podczas konferencji przedstawiono nowe zadania dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych w zakresie kart rowerowych i praw jazdy na motorowery wynikające z projektu ustawy o kierujących pojazdami. Omówiono także przyczyny wypadków drogowych z udziałem dzieci i młodzieży w powiecie tarnowskim połączone.

Wicemarszałek Ciepiela  poinformował, że Małopolska ma najmniejszą liczbę ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, co daje nam pierwsze miejsce w kraju. - Są dwa główne czynniki, które utrudniają poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego: stan dróg oraz uczestnicy ruchu. Musimy zmieniać nasze postawy komunikacyjne - powiedział Roamn Ciepiela.

Podkreślił rolę szkoły w podejmowaniu działań prowadzących do poprawy stanu bezpieczeństwa uczniów i młodzieży w ruchu drogowym. Wychowanie komunikacyjne - poprzez organizacje różnych szkoleń, prelekcji, turniejów, konkursów - ma na celu upowszechniania zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, promowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie odpowiednich postaw sprzyjających bezpieczeństwu. Podczas spotkania zaprezentowano również metodykę wychowania komunikacyjnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.