PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak stać się szkołą przyjazną niepełnosprawnym?

  • AW    29 lutego 2012 - 17:14

Jak przezwyciężać obawy i zahamowania uczniów przed niepełnosprawnością? Jak wspierać niepełnosprawnych uczniów? Na te wszystkie pytania przez ostatnie dwa lata starali się znaleźć odpowiedź uczestnicy programu „Razem w pełni sprawni” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
1 marca w Wojcieszycach, koło Jeleniej Góry zostanie podsumowany cały projekt. Konferencję otworzy o godz. 11.00 wicemarszałek Radosław Mołoń. W załączniku przesyłamy program seminarium.

Projekt realizowany jest przez wydział ds. osób niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w partnerstwie z niemieckim stowarzyszeniem Frauen auf dem Weg nach Europa.

Jest on adresowany do nauczycieli i uczniów, a ma za zadanie uwrażliwić dzieci i młodzież na obecność osób niepełnosprawnych w ich środowisku. Metody pracy z dziećmi wypracowują sami nauczyciele, których nie ograniczają odgórnie narzucone programy. W projekcie bierze udział około 400 nauczycieli, 20 specjalistów w dziedzinie edukacji oraz ponad 4 tysiące uczniów ze 127 szkół Dolnego Śląska i Saksonii. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.