PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak zapewnić bezpieczne wakacje dzieciom? Poradnik MEN

  • AT    26 czerwca 2015 - 10:42
Jak zapewnić bezpieczne wakacje dzieciom? Poradnik MEN
Pełne wykorzystanie wszystkich możliwości opiekuńczych i wychowawczych zależy przede wszystkim od organizatorów wypoczynku (fot.men.gov.pl)

Dni wolne od zajęć szkolnych to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży.
- Najważniejsze jest jednak, aby przygotowane przez organizatorów, a wybrane przez rodziców i dzieci formy wypoczynku nie tylko sprawiały radość i spełniały marzenia, ale miały także funkcję edukacyjną oraz pozostawiły wspaniałe wspomnienia - informuje ministerstwo edukacji.

Dlatego resort przygotował specjalny poradnik bezpiecznego wypoczynku.

- Celem poradnika jest przekazanie w przystępny sposób wszystkim zainteresowanym, w szczególności organizatorom wypoczynku oraz rodzicom i opiekunom, głównych zasad dotyczących rejestracji, przebiegu i bezpieczeństwa wypoczynku dzieci i młodzieży, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - podaje MEN.

Bezpieczeństwo dzieci w wakacje zależy od opiekunów

Jak informuje resort zorganizowany pobyt poza miejscem zamieszkania to także świadome i planowe działanie zmierzające do poprawy zdrowia, kondycji fizycznej i pogłębienia zainteresowań młodych ludzi. Bowiem różne formy wypoczynku uzupełniają pracę szkoły, pomagają promować aktywność fizyczną oraz zainteresowania kulturalne i krajoznawcze, zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczestników.

Czytaj też: List ZNP do nauczycieli na koniec roku szkolnego

Pełne wykorzystanie wszystkich możliwości opiekuńczych i wychowawczych zależy przede wszystkim od organizatorów wypoczynku.

- Przypominamy im więc, o co trzeba zadbać, co zapewnić i o czym pamiętać, żeby wyjazd zawsze był bezpieczny, udany i dydaktycznie pożyteczny. Natomiast rodzicom i opiekunom poradnik ten może służyć radą, na co powinni zwrócić uwagę, zanim zdecydują się wysłać swoje dziecko na zorganizowany wypoczynek - wyjaśnia MEN.

Zobacz poradnik w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.