PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarmark Jakubowy w Szczecinie

  • GK/szczecin.eu    22 lipca 2011 - 11:01
Jarmark Jakubowy w Szczecinie

Regionalne przysmaki, pamiątki, koncerty i świetna zabawa. Tak w skrócie można opisać to, co będzie się działo w najbliższy weekend przy szczecińskiej katedrze i na pl. Orła Białego.
Trzeci już Jarmark Jakubowy towarzyszy odpustowi parafialnemu i nawiązuje do dawnej tradycji odpustów – połączonych z jarmarkami i barwnymi występami, które przyciągały rzesze ciekawych mieszczan i chłopów.

W tym roku na blisko 150 stoiskach będzie można spróbować czeskiego piwa, miodu przelewickiego, pieczywa kurpiowskiego oraz koziego sera z podszczecińskiej wsi.

Wśród wystawców licznie prezentować się będą także rękodzielnicy i artyści ludowi oraz wytwórcy produktów tradycyjnych i regionalnych. Jarmarkowi towarzyszyć będą występy artystyczne i folklorystyczne.

Na koncertowej scenie wystąpi m.in. Mietek Szcześniak oraz rozśpiewana grupa Joszka Brody – Dzieci z Bordą.

W ramach jarmarku przygotowano jeszcze jedną niecodzienną atrakcję – Noc w Katedrze. W piątkowy wieczór (w godz. 22.00-24.00) znane i nieznane ciekawostki z historii katedry zdradzi licencjonowany przewodnik miejski.

Zaprezentowany zostanie również najnowszy i największy na Pomorzu instrument organowy noszący imię Jana Pawła II oraz wystawa fotograficzna z historycznymi zdjęciami miasta.

Z udostępnionego tarasu widokowego na wieży będzie można zobaczyć, jak z tej perspektywy Szczecin wygląda nocą. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.