PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarocin: gmina złożyła w prokuraturze zawiadomienie przeciwko dyrektorce zespołu szkół

  • pt    16 marca 2015 - 16:11
Jarocin: gmina złożyła w prokuraturze zawiadomienie przeciwko dyrektorce zespołu szkół

Gmina Jarocin chce aby prokuratura zbadała sytuację w ZS nr 3 - fot.pixabay.com

Po kontroli w Zespole Szkół nr 3 gmina Jarocin wniosła do prokuratury o wszczęcie postępowania przygotowawczego przeciwko dyrektorce placówki.
Gmina Jarocin złożyła zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej o możliwości popełnienia przestępstw przez zawieszoną dyrektorkę tamtejszego Zespołu Szkół nr 3.

Podstawą takiego działania samorządu są rezultaty kompleksowej kontroli w tej placówce, która wykazała liczne naruszenia przepisów prawa, w tym szereg nieprawidłowości finansowych, noszących znamiona przestępstwa.

Z treści protokołu kontrolnego wynika, że dyrektorka mogła dopuścić się licznych przestępstw na szkodę podległej jej placówki.

Miałyby one polegać m.in. na: nieprawidłowościach finansowych, poświadczaniu nieprawdy, fałszowaniu dokumentów oraz nakłanianiu pracowników do składania nieprawdziwych oświadczeń. Kontrola w ZS nr 3 trwała od 4 lutego do 12 marca br.

W związku z wykazanymi nieprawidłowościami gmina wniosła o wszczęcie i prowadzenie postępowania przygotowawczego w tej sprawie, a w przypadku ustalenia, że doszło do popełnienia przestępstw - o ściganie osoby odpowiedzialnej za ich dokonanie.

4 marca br. burmistrz Jarocina zawiesił dyrektorkę w pełnieniu obowiązków kierowniczych, a 5 marca - w pełnieniu obowiązków nauczyciela.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.