PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaśniej i prościej o żłobkach

  • wer    13 lutego 2012 - 18:09
Jaśniej i prościej o żłobkach

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło specjalną stronę poświęconą żłobkom. Rodzice, którzy poszukują opieki dla swojego dziecka, będą mogli znaleźć na niej wszelki potrzebne informacje.
Niemniej jednak strona www.zlobki.mpips.gov.pl powstała nie tylko z myślą o rodzicach, ale jest skierowana także do gmin i osób, chcących otworzyć żłobek czy klub dziecięcy i do tych, którzy chcieliby znaleźć zatrudnienie jako dzienny opiekun lub niania. Na stronie umieszczone zostały obowiązujące akty prawne z tej dziedziny.

Czytaj też: Droższe żłobki nie zniechęcają rodziców

Ponadto jak informuje resort na stronie znajduje się również wyszukiwarka, która pomoże w znalezieniu wybranej placówki w kraju oraz adres skrzynki poczty elektronicznej, gdzie można przysyłać pytania, dotyczące programu Maluch.

Co więcej umieszczona została tam również lista programów szkoleń dla osób, chcących uzyskać kwalifikacje opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, wolontariusza oraz dziennego opiekuna i informację, w jaki sposób pozyskać środki unijne na rozpoczęcie takiej działalności. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Łupek, 2012-02-13 23:38:07

    Tak właśnie powinno być,jaśniej i prościej!!!