Jaśniej i prościej o żłobkach

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło specjalną stronę poświęconą żłobkom. Rodzice, którzy poszukują opieki dla swojego dziecka, będą mogli znaleźć na niej wszelki potrzebne informacje.
Jaśniej i prościej o żłobkach
Niemniej jednak strona www.zlobki.mpips.gov.pl powstała nie tylko z myślą o rodzicach, ale jest skierowana także do gmin i osób, chcących otworzyć żłobek czy klub dziecięcy i do tych, którzy chcieliby znaleźć zatrudnienie jako dzienny opiekun lub niania. Na stronie umieszczone zostały obowiązujące akty prawne z tej dziedziny.

Czytaj też: Droższe żłobki nie zniechęcają rodziców

Ponadto jak informuje resort na stronie znajduje się również wyszukiwarka, która pomoże w znalezieniu wybranej placówki w kraju oraz adres skrzynki poczty elektronicznej, gdzie można przysyłać pytania, dotyczące programu Maluch.

Co więcej umieszczona została tam również lista programów szkoleń dla osób, chcących uzyskać kwalifikacje opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, wolontariusza oraz dziennego opiekuna i informację, w jaki sposób pozyskać środki unijne na rozpoczęcie takiej działalności. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak właśnie powinno być,jaśniej i prościej!!!

Łupek, 2012-02-13 23:38:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE