Jest opinia dot. referendum ws. reformy systemu oświaty. Piłka po stronie marszałka

Marszałek Sejmu otrzymał opinię Biura Analiz Sejmowych dot. referendum ws. reformy systemu oświaty. Po zapoznaniu się z nią marszałek Sejmu zdecyduje o przyszłości wniosku.
Jest opinia dot. referendum ws. reformy systemu oświaty. Piłka po stronie marszałka
Marek Kuchciński zapozna się z opinią BAS (fot.marekkuchcinski.pl)

Jak dodał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, opinia ekspertów Biura Analiz Sejmowych, "uwzględnia i ocenia skutki społeczne, prawne i finansowe przeprowadzenia referendum".

Prezes ZNP Sławomir Broniarz zaapelował w poniedziałek (5 czerwca) o niezwłoczne rozpatrzenie przez Sejm obywatelskiego wniosku o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Przypomniał, że minęło ponad 45 dni od dnia złożenia w Sejmie wniosku wraz z wymaganą liczbą podpisów osób popierających tę inicjatywę.

Z inicjatywą przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji wystąpił Związek Nauczycielstwa Polskiego. Pod koniec stycznia zawiązał się komitet referendalny, w którego skład weszli przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji i ruchów społecznych. Pytanie referendalne, pod którym zbierano podpisy, brzmi: "Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

Wniosek wraz z ponad 910 tys. podpisów obywateli złożono w Sejmie 20 kwietnia. Zgodnie z konstytucją, referendum ogólnokrajowe mają prawo zarządzić Sejm lub prezydent za zgodą Senatu.

W połowie maja ZNP apelował do marszałka Sejmu, by wniosek o referendum edukacyjne znalazł się w porządku obrad rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do :=): walnij się ponownie pełowcu!

ja, 2017-06-12 15:27:31 odpowiedz

Do :=): Wal się pełowcu!

ja, 2017-06-12 15:25:53 odpowiedz

A co z rekrutacją do gimnazjów. Specjalnie wszystko przeciągnęli.

Obywatel, 2017-06-07 09:28:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE