PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest stawka opłaty za egzamin maturalny dla absolwentów z ubiegłych lat

  • MIW    26 stycznia 2018 - 15:34
Jest stawka opłaty za egzamin maturalny dla absolwentów z ubiegłych lat
Opłata dotyczy zarówno przedmiotów obowiązkowych, jak również dodatkowych, tak w części ustnej i w części pisemnej. (fot. cke.gov.pl)

50 złotych brutto – tyle wynosi opłata za egzamin maturalny dla absolwentów z ubiegłych lat. Dotyczy ona zarówno przedmiotów obowiązkowych, jak również dodatkowych, tak w części ustnej i w części pisemnej.
Informację na temat opłaty opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Jak wyjaśnia w nawiązaniu do tej informacji MEN opłaty dotyczą absolwentów którzy przystępują do egzaminu maturalnego z przedmiotu obowiązkowego, bądź z tego samego przedmiotu dodatkowego na tym samym poziomie, do którego przystępowali wcześniej dwukrotnie (tzn. trzecie podejście w tym roku będzie płatne), a także uczniów, którzy w latach 2005–2017 zadeklarowali przystąpienie do egzaminu z danego przedmiotu dodatkowego na danym poziomie, po czym mimo deklaracji nie stawili się na egzaminie.

Czytaj: Matura 2017: Zobacz, jak wypadły egzaminy w poszczególnych województwach

Resort tłumaczy, że opłata dotyczy zarówno przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, zarówno w części ustnej i w części pisemnej. Jeśli natomiast zdający podchodzi do egzaminu z kilku przedmiotów, to opłata stanowi wielokrotność opłaty rekrutacyjnej.

Czytaj: Reforma oświaty, MEN: nie będzie matury branżowej i obowiązkowej historii na egzaminie 8-klasisty

Na wniesienie opłaty za egzamin maturalny (na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora okręgowej komisji) jest czas do 7 lutego b. r. Osoby, które w tym terminie jej nie uregulują, nie będą mogły przystąpić do egzaminu. W razie rezygnacji z przystąpienia do egzaminu lub nieobecności na egzaminie, opłaty nie zostaną zwrócone.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.