PARTNER PORTALU
  • BGK

Język angielski dla wiejskich dzieci

  • PAP    30 sierpnia 2011 - 12:56
Język angielski dla wiejskich dzieci

Ponad 4 tysiące uczniów ze 145 wiejskich szkół w Polsce będzie się uczyć w rozpoczynającym się roku szkolnym języka angielskiego.
Rusza piąta edycja programu Youngster, którego celem jest wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej.

Czytaj też: Dodatkowy angielski w wiejskich szkołach

Jak podał we wtorek warmińsko-mazurski urząd marszałkowski w tym roku szkolnym w projekcie weźmie udział 21 placówek z Warmii i Mazur. Są to szkoły z gmin: Barciany, Bartoszyce, Ełk, Górowo Iławieckie, Iłowo-Osada, Kętrzyn, Kiwity, Kozłowo, Lubomino, Markusy, Prostki, Sorkwity, Srokowo, Stare Juchy i Wilczęta.

W programie, który jest finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej uczestniczą uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. Podczas roku szkolnego prowadzone są dodatkowe zajęcia lekcyjne z języka angielskiego.

Młodzież dzielona jest na niewielkie grupy. Na naukę angielskiego przeznaczonych 90 godzin lekcyjnych.

Jak podkreślają inicjatorzy programu i nauczyciele oprócz umiejętności językowych u uczniów z wiejskich gimnazjów dzięki lekcjom angielskiego wzrasta poczucie pewności siebie i wiary we własne siły.

Młodzież jest bardziej otwarta na innych i przejawia większą aktywność na pozostałych zajęciach. Chce się także dalej uczyć i wybiera częściej w dalszym kształceniu technika i szkoły ogólnokształcące niż szkoły zawodowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.