PARTNER PORTALU
  • BGK

Język angielski na wsi kuleje

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    11 kwietnia 2012 - 07:03
Język angielski na wsi kuleje

Gimnazjaliści z terenów wiejskich mogą mieć w tym roku utrudniony dostęp do dobrych liceów.
Wszystko dlatego, że w tegorocznym systemie rekrutacji do liceów będą po raz pierwszy brane pod uwagę punkty, jakie uczniowie zdobędą w części językowej egzaminu gimnazjalnego – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Tymczasem – jak pokazują najnowsze badania Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej – uczniowie mieszkający na wsi zdobywają na tym teście średnio o ponad 20 proc. punktów mniej niż ich rówieśnicy z miast.

Sprawa jest poważna, bowiem język angielski na egzaminie gimnazjalnym wybiera aż 80 proc. zdających. Problem nie dotyczy nauczania innych przedmiotów – pisze „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2012-04-11 13:51:41

    Żaden uczony nie zleciał z nieba, Więc całe życie uczyć się trzeba. Chcesz być na topie, czyli na szczycie ? Musisz się uczyć przez całe życie.
  • Antynauczyciel, 2012-04-11 12:44:06

    A po co dzieciom na wsi j. angielski? Samorządowcy wiedzą lepiej że za dużo jest nauczycieli, wystarczy nauczyć dzieci posługiwać się łopatą i bedą wzorowi obywatele. Taki cel przyświeca polskim samorządowcom. Najlepiej jeszcze jak w klasach będzie po 40 dzieci. I oczywiście obowiązkowa nauka tylko ...do 4 klasy podstawówki. Głupi naród wybiera głupich rzadzących.  rozwiń