PARTNER PORTALU
  • BGK

Jst starają się o dofinansowanie sal lekcyjnych i gimnastycznych

  • bad    20 maja 2014 - 17:36
Jst starają się o dofinansowanie sal lekcyjnych i gimnastycznych

Do MEN wpłynęły wnioski z 875 gmin o dofinansowanie m.in. sal gimnastycznych, świetlic czy poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Majowe posiedzenie zespołu ds. edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnegu rozpatrywało kolejne wnioski samorządów ubiegających się o środki z 0,4 proc. rezerwy subwencji oświatowej.

Jak poinformowała Czesława Kumkiewicz-Waligóra z resortu edukacji do MEN wpłynęły 2223 wnioski z 875 jednostek samorządu terytorialnego.

Gminy mogły do końca kwietnia wnioskować o dofinansowanie zakupu sprzętu szkolnego i pomocy dydaktycznych pomieszczeń w nowych szkołach. Wnioski przesłane do resortu edukacji dotyczyły łącznie 104 pomieszczeń: 9 dużych sal gimnastycznych, 6 małych sal gimnastycznych, 48 pomieszczeń w szkołach podstawowych, 29 w gimnazjach i 12 w szkołach zawodowych.

Czytaj też: Rezerwa oświatowa rozdzielona

W sumie samorządy wnioskowały o 1 mln 348 tys. zł. Wcześniej zespół ds. edukacji ustalił, że dofinansowanie będzie wynosić: 10 tys. zł dla szkół podstawowych, 15 tys. zł - gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym zawodowych, 40 tys. zł dla sal gimnastycznych pełnowymiarowych i 20 tys. zł dla innych sal.

Dodatkowo 180 samorządów złożyło 273 wnioski o dofinansowanie wyposażenia poradni psychologiczno-pedagogicznej. Łączna kwota wniosków to 2 mln 676 tys. zł. Szkoła na ten cel może dostać maksymalnie 10 tys. zł, podobna kwota może być przyznana na wyposażenie świetlic szkolnych. W tej sprawie wnioskowało do MEN 662 jst, łącznie o ponad 20 mln zł.

Wnioski zaopiniowane przez stronę samorządową zespołu ds. edukacji muszą uzyskać akceptację Ministerstwa Finansów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: