PARTNER PORTALU
  • BGK

Jst starają się o dofinansowanie sal lekcyjnych i gimnastycznych

  • bad    20 maja 2014 - 17:36
Jst starają się o dofinansowanie sal lekcyjnych i gimnastycznych

Do MEN wpłynęły wnioski z 875 gmin o dofinansowanie m.in. sal gimnastycznych, świetlic czy poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Majowe posiedzenie zespołu ds. edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnegu rozpatrywało kolejne wnioski samorządów ubiegających się o środki z 0,4 proc. rezerwy subwencji oświatowej.

Jak poinformowała Czesława Kumkiewicz-Waligóra z resortu edukacji do MEN wpłynęły 2223 wnioski z 875 jednostek samorządu terytorialnego.

Gminy mogły do końca kwietnia wnioskować o dofinansowanie zakupu sprzętu szkolnego i pomocy dydaktycznych pomieszczeń w nowych szkołach. Wnioski przesłane do resortu edukacji dotyczyły łącznie 104 pomieszczeń: 9 dużych sal gimnastycznych, 6 małych sal gimnastycznych, 48 pomieszczeń w szkołach podstawowych, 29 w gimnazjach i 12 w szkołach zawodowych.

Czytaj też: Rezerwa oświatowa rozdzielona

W sumie samorządy wnioskowały o 1 mln 348 tys. zł. Wcześniej zespół ds. edukacji ustalił, że dofinansowanie będzie wynosić: 10 tys. zł dla szkół podstawowych, 15 tys. zł - gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym zawodowych, 40 tys. zł dla sal gimnastycznych pełnowymiarowych i 20 tys. zł dla innych sal.

Dodatkowo 180 samorządów złożyło 273 wnioski o dofinansowanie wyposażenia poradni psychologiczno-pedagogicznej. Łączna kwota wniosków to 2 mln 676 tys. zł. Szkoła na ten cel może dostać maksymalnie 10 tys. zł, podobna kwota może być przyznana na wyposażenie świetlic szkolnych. W tej sprawie wnioskowało do MEN 662 jst, łącznie o ponad 20 mln zł.

Wnioski zaopiniowane przez stronę samorządową zespołu ds. edukacji muszą uzyskać akceptację Ministerstwa Finansów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.