PARTNER PORTALU
  • BGK

Jubileusz mechanika w Rybniku

  • GK    30 sierpnia 2012 - 11:46
Jubileusz mechanika w Rybniku

W poniedziałek, 3 września, w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Uroczystość połączona będzie z obchodami 60-lecia szkoły.
Uroczystości rozpoczną się częścią oficjalną o godz. 10.00 w sali gimnastycznej. Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły nastąpi podpisanie przez prezydenta Rybnika, Adama Fudalego, listu intencyjnego o współpracy szkoły z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

W ramach porozumienia nauczyciele akademiccy będą udzielać konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć. Uczniowie ZSME, którzy podejmą naukę w WAT, będą mieli zaś zapewnione miejsce w Domu Studenckim, a uczniowie klas maturalnych będą zapraszani do udziału w studenckich kołach naukowych.

Ponadto, szkoła wspólnie z akademią deklaruje współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów (olimpiady, festiwale nauki, dni otwarte, itp.), a także współorganizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych.

Akademia będzie także dostarczać szkole wydawaną przez siebie prasę oraz publikacje o charakterze naukowym, które mogą być wykorzystywane w procesie dydaktycznym szkół.

Po okolicznościowych przemówieniach i prezentacji uczelni, nastąpi prezentacja maskotki szkoły – „Melka”. Zostaną też wręczone okolicznościowe statuetki firmom w podziękowaniu za dotychczasową współpracę.

W ramach jubileuszu „Mechanika” przewidziano także kolejne uroczystości. O godz.12.30 w bazylice pw. św. Antoniego Padewskiego zostanie odprawiona jubileuszowa msza św., po której nastąpi przejście młodzieży szkolnej wraz z pozostałymi gośćmi do Rybnickiego Centrum Kultury.

Tam zaplanowano m.in. ślubowanie klas pierwszych oraz część artystyczną uroczystości – występ Kabaretu Marcina Wojciecha i pokazy tańca dziecięcych par tanecznych. Około godz. 15.30 nastąpi przemarsz na teren szkoły, gdzie odbędą się spotkania absolwentów oraz będzie możliwość zwiedzenia szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.