Jubileusz mechanika w Rybniku

W poniedziałek, 3 września, w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Uroczystość połączona będzie z obchodami 60-lecia szkoły.
Jubileusz mechanika w Rybniku
Uroczystości rozpoczną się częścią oficjalną o godz. 10.00 w sali gimnastycznej. Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły nastąpi podpisanie przez prezydenta Rybnika, Adama Fudalego, listu intencyjnego o współpracy szkoły z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

W ramach porozumienia nauczyciele akademiccy będą udzielać konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć. Uczniowie ZSME, którzy podejmą naukę w WAT, będą mieli zaś zapewnione miejsce w Domu Studenckim, a uczniowie klas maturalnych będą zapraszani do udziału w studenckich kołach naukowych.

Ponadto, szkoła wspólnie z akademią deklaruje współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów (olimpiady, festiwale nauki, dni otwarte, itp.), a także współorganizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych.

Akademia będzie także dostarczać szkole wydawaną przez siebie prasę oraz publikacje o charakterze naukowym, które mogą być wykorzystywane w procesie dydaktycznym szkół.

Po okolicznościowych przemówieniach i prezentacji uczelni, nastąpi prezentacja maskotki szkoły – „Melka”. Zostaną też wręczone okolicznościowe statuetki firmom w podziękowaniu za dotychczasową współpracę.

W ramach jubileuszu „Mechanika” przewidziano także kolejne uroczystości. O godz.12.30 w bazylice pw. św. Antoniego Padewskiego zostanie odprawiona jubileuszowa msza św., po której nastąpi przejście młodzieży szkolnej wraz z pozostałymi gośćmi do Rybnickiego Centrum Kultury.

Tam zaplanowano m.in. ślubowanie klas pierwszych oraz część artystyczną uroczystości – występ Kabaretu Marcina Wojciecha i pokazy tańca dziecięcych par tanecznych. Około godz. 15.30 nastąpi przemarsz na teren szkoły, gdzie odbędą się spotkania absolwentów oraz będzie możliwość zwiedzenia szkoły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE