PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz: Pieniądze z UE na kształcenie słabszych uczniów

  • PAP/EM    15 marca 2017 - 14:10
Kalisz: Pieniądze z UE na kształcenie słabszych uczniów
Uczniowie osiągający najsłabsze wyniki egzaminacyjne zostaną skierowani na pozalekcyjne zajęcia wyrównujące. (fot. pixabay)

Miasto Kalisz otrzymało ponad 1 mln zł dofinansowania ze środków UE na poprawę jakości kształcenia w tych szkołach, których uczniowie osiągają słabsze wyniki egzaminacyjne.
Z projektu przygotowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, skorzysta 10 spośród 21 kaliskich szkół podstawowych i trzy z siedmiu tutejszych liceów ogólnokształcących.

"Przy wyborze szkół pod uwagę brany był wskaźnik osiągnięć w zdawalności egzaminów. W ramach projektu doposażymy w specjalistyczny sprzęt 29 pracowni matematycznych, przyrodniczych, fizyki, chemii i biologii" - powiedział wiceprezydent Kalisza Artur Kijewski.

Według wyliczeń wiceprezydenta, 537 uczniów zostanie skierowanych na zajęcia pozalekcyjne wyrównujące z takich przedmiotów jak matematyka, przyroda, fizyka, biologia, geografia, chemia, fizyka oraz języki obce. 25 uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności skorzysta z zajęć ruchowych oraz wyrównujących z matematyki.

Uczniowie odbędą także warsztaty i laboratoria w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Projekt będzie realizowany od 1 maja 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.