PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz. Stypendia naukowe od prezydenta miasta dla uczniów

  • PAP/AH    10 kwietnia 2018 - 13:22
Kalisz. Stypendia naukowe od prezydenta miasta dla uczniów
Miejskie Stypendia im. Św. Jana Pawła II zostały ustanowione w 2005 r. Na zdjęciu ubiegłoroczni stypendyści. (Fot. UM Kalisz)

332 prymusom z kaliskich szkół wręczono we wtorek (10.04) listy gratulacyjne i miejskie Stypendia im. Św. Jana Pawła II na łączną kwotę 240 tysięcy zł.
Uroczystość odbyła się w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza. W przypadku uczniów, którzy we wtorek odebrali listy gratulacyjne, pod uwagę brano ich osiągnięcia w drugim semestrze minionego roku szkolnego.

- Jesteście najzdolniejsi i najlepsi. To wy będziecie tworzyć przyszłość Kalisza. Dziękuję, że tak wiele pracy poświęcacie, by doskonalić swoje umiejętności, które na pewno zaowocują kolejnymi edukacyjnymi sukcesami. Stypendia, którym patronuje papież Polak to wielkie wyróżnienie. Jestem przekonany, że w pełni na nie zasługujecie - powiedział do uczniów prezydent Grzegorz Sapiński.

Kandydaci do stypendium muszą być zameldowani w Kaliszu. Uczeń szkoły podstawowej musi wykazać się średnią minimum 5,2, gimnazjalista - 4,8, a uczeń ze szkoły ponadgimnazjalnej - 4,1. Ponadto powinien posiadać wyjątkowe uzdolnienia i odznaczać się wzorową postawą społeczno-patriotyczną. Warunkiem przyznania wsparcia finansowego jest sytuacja rodzinna dziecka; dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 1000 zł netto.

Miejskie Stypendia im. Św. Jana Pawła II zostały ustanowione w 2005 r. W ciągu roku szkolnego przyznawane są dwukrotnie - za pierwszy i drugi semestr. Uczniowie szkół podstawowych - klas od IV do VI otrzymują na semestr po 600 zł, klas VII, VIII po 700 zł i po 800 zł uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.